Aliuminio savybės

Prekių katalogas
LENGVUMAS
Aliuminio tankis yra 2,7 d/cm3 – tai sudaro maždaug vieną trečiąją plieno tankio. Sidabriškai baltos spalvos metalas. Lydymosi temperatūra 660 oC. aliuminis iki 3 kartų lengvesnis už plieną
 
ELEKTROS IR ŠILUMOS LAIDUMAS
Aliuminis yra labai geras šilumos ir elektros laidininkas, todėl tinka naudoti elektrotechnikos detalių, taip pat įvairių tipų radiatorių gamyboje. Aliuminio gaminių paviršiuje susidaro tanki ir tvirta Al2O3 oksido plėvelė, apsauganti aliuminį nuo korozijos atmosferoje, vandenyje, koncentruotoje azoto ir daugelyje organinių rūgščių bei kitose terpėse. Aliuminio šiluminis laidumas prie 27 oC temperatūros – 237 W/(m•K). Aliumininis laidininkas, turintis tokias pačias laidumo savybes kaip varinis laidininkas, sveria maždaug per pusę mažiau nei pastarasis. Aliuminio šiluminis laidumas prie 27 oC temperatūros – 237 W/(m•K).
 
ATSPARUMAS KOROZIJAI
Aliuminis yra atsparus korozijai koncentruotose azoto ir sieros rūgštyse, vandenyje, vandens tirpaluose, drėgnose dujose, kai tirpalų pH buo 4 iki 9. Šarminiai tirpalai, kurių pH > 9, greitai suardo aliuminį, sudarydami tirpius aliuminatus. Aliuminis taip pat nepatvarus rūgštyse, neturinčiose oksiduojančių savybių.
Esant žemai temperatūrai aliuminis netampa trapus, jo atsparumas padidėja. Esant aukštai temperatūrai metalo atsparumas sumažėja. Jei temperatūra nuolatos yra aukštesnė nei 100º C, atsparumas sumažėja gana smarkiai, todėl konstrukcijos kūrimo stadijoje reikia į tai atsižvelgti. Kai aliuminis reaguoja su ore esančiu deguonimi, susiformuoja labai plonas oksido sluoksnis – tik kelių šimtųjų µm storio (µm yra viena tūkstantoji milimetro dalis). Sluoksnis yra labai tankus ir gerai apsaugo nuo korozijos. Pažeistas sluoksnis turi savybę atsistatyti.
Atsparumas korozijai ir laidumas šilumai bei elektrai gerai žinomi ir patvirtinti praktikoje.
 
ILGINIS IŠSIPLĖTIMAS
Palyginus su kitais metalais, aliuminis turi sąlyginai didelį ilginio išsiplėtimo koeficientą. Į tai reikia atsižvelgti kuriant kai kuriuos modelius.
 
MAGNETIŠKUMAS
Aliuminis yra nemagnetinis, tiksliau, paramagnetinis metalas.
 
SUJUNGIMAS
Profiliams dažnai taikomas suvirinimo metodas. Be to, dažnai naudojami gerai išbandyti sulydymo ir suvirinimo trintimi, sukibimo ir suleidimo metodai.
 
MAŠININIS APDOROJIMAS-FORMAVIMAS
Aliuminis gali būti apdorojamas šiomis technologijomis:
 

Apdirbimo būdas ir režimai pasirenkami pagal aliuminio lydinio cheminę sudėtį, ruošinių struktūrinę būseną ir paskirtį.

Mašininio apdorojimo metu sunaudojama mažai energijos. Iš esmės, aliuminį galima perdirbti ir panaudoti naujuose gaminiuose neribotai – kokybė nenukenčia. Be to, perlydymo procese prarandama tik keletas procentų metalo.

Aliuminio perdirbimo pranašumas aplinkosaugos atžvilgiu yra energijos tausojimas. Perlydant aliuminį sunaudojama tik penki procentai energijos, reikalingos pagaminti naują (pirminį) metalą. Jį galima perdirbti daugybę kartų neprarandant jo kokybės
 
EKRANAVIMAS-EMC
Aliumininės dėžės efektyviai atstumia arba ekranuoja elektromagnetines bangas.
Aliuminis buvo apdovanotas nepaprastai daugeliu teigiamų savybių, todėl aliuminis, po geležies, yra plačiausiai vartojamas metalas. Taigi, visai nenuostabu, kad kai kurie žmonės aliuminį vadina ateities metalu.


Nerūdijantis plienas
Nerūdijančio plieno lakštai
Nerūdijančio plieno dekoratyviniai lakštai
Nerūdijančio plieno apvalūs vamzdžiai
Nerūdijančio plieno stačiakampiai vamzdžiai
Nerūdijančio plieno kvadratiniai vamzdžiai
Nerūdijančio plieno strypai
Nerūdijančio plieno juostos
Nerūdijančio plieno kampuočiai
Nerūdijančio plieno alkūnės
Nerūdijančio plieno trišakiai
Nerūdijančio plieno plokšti flanšai
Nerūdijančio plieno flanšai su kakleliu suvirinimui
Nerūdijančio plieno laisvieji flanšai
Nerūdijančio plieno aklieji flanšai
Nerūdijančio plieno plokštelinės sklendės
Nerūdijančio plieno rutulinės sklendės
Nerūdijančio plieno atbulinis vožtuvas
Chemija
Aliuminis
Aliuminio lakštai
Aliuminio rifliuoti ir dekoratyviniai lakštai
Aliuminio juostos
Aliuminio apvalūs vamzdžiai
Aliuminio stačiakampiai vamzdžiai
Aliuminio kvadratiniai vamzdžiai
Aliuminio strypai
Aliuminio kampuočiai
Aliuminio U profiliai
Aliuminio T profiliai
Aliuminio Z profiliai
ALIUMINIO PROFILIAI
Apie aliuminį
Aliuminio savybės
Aliuminio fizinės savybės
Aliuminio gavimas pramonėje
Aliuminio lydiniai
Aliuminio panaudojimo sritys
Aliuminio kaina

 

Nerūdijantis plienas, Lakštai, Apvalūs vamzdžiai, Profiliniai vamzdžiai, Kvadratiniai vamzdžiai, Strypai, Juostos, Kampuočiai, Dekoratyvus nerūdijantis plienas, Flanšai, Aliuminis, Linoksa

 
 
Visos teisės saugomos © 2010 - 2016 UAB LINOKSA,
E-sprendimas Studija RESTART