Aliuminio kaina

Aliuminio kaina svarbi tiek gamintojams, kurie stengiasi supirkti medžiagas iš tiekėjų už kuo žemesnę kainą, tiek galutiniams produkto vartotojams. Aliuminio, kaip ir kitų metalų, kaina nuolat svyruoja. Paskutiniaisiais duomenimis, žvelgiant į bendras rinkos tendencijas, aliuminis kainuoja apie 1 595€/t. – tai viena aukščiausių kainų per pastarąjį 2016 m. ketvirtį. Ši kaina ir toliau auga.

UAB „LINOKSA“ specializuojasi aliuminio ir nerūdijančio plieno prekybos sektoriuje. Mūsų internetiniame puslapyje prieinama skaičiuoklė, kurioje įvedę lakšto ilgį, plotį ir storį, greitai sužinosite, kiek sveria jūsų perkamo metalo kiekis – pagal tai mes pasakysime tikslią jo kainą. Jums nereikės rūpintis, kaip atsivežti prekę – visoje Lietuvoje, Baltijos šalyse vykdome nemokamą pristatymą, pagal tiksliai nurodytą adresą.

Kainų pokyčiai

Aliuminis – plačiausiai panaudojamas metalas visame pasaulyje, kurio metinis vartojimo augimas pasaulyje siekia 15%. Šis metalas išsiskiria lengvumu, perdirbimo, formavimo galimybėmis. Daugiausia jo yra išgaunama didžiosiose valstybėse – Kinijoje, Kanadoje, Rusijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Brazilijoje bei Australijoje. Natūralu, kad šalys, turinčios didžiausius šio metalo resursus, yra pagrindinės žaidėjos aliuminio kainos pokyčiuose. Žinoma, kaina priklauso ir nuo paklausos – ypač įtakingų pramonės įmonių, kurios automobilių, gėrimų skardinių, įrankių, durų, ar kitų produktų gamyboje gausiai naudoja aliuminį. Kuo didesnė paklausa, tuo daugiau aliuminio reikia išgauti. Tam reikia pirkti daugiau įrangos, atsižvelgti į esamas palūkanų normas – visa tai lemia metalo kainos augimą. Dėl lengvo perdirbimo pakankamai išvystytas aliuminio antrinių žaliavų panaudojimas. Nusidėvėję aliuminio gaminiai yra gana greitai transformuojami į naujus, todėl Lietuvoje plačiai išsivystė šio metalo supirkimo paslauga. Tai, kiek ir koks procentas priemaišų yra aliuminio lydinyje turi įtakos galutinei metalo kainai. Aliuminio supirkimo kaina Lietuvoje svyruoja nuo 0,75 €/kg (iki 2% priemaišų) arba nuo 0,65 €/kg (iki 10% priemaišų).

Įprastai, analizuojant kainas pasaulinėje rinkoje bei darant spėjimus apie kainų pokyčius ateityje, imamas 99,5% grynumo aliuminis.

Rekordai

Didžiausias aliuminio kainos kritimas per pastaruosius 10 metų, užfiksuotas 2009 m. pradžioje, neabejotinai yra siejamas su pasauline ekonomine krize. Pasak Amerikos dienraščio The Guardian, aliuminio kaina tuomet pasiekė itin žemą kainą – krito kone du kartus bei vos siekė 1000 €/t. Tuo laikotarpiu krito ir kitų metalų – vario, platinos, geležies – kainos.

Aukščiausia kaina istorijoje buvo prieš pat ekonominį nuosmukį – 2008 m. liepos mėnesį. Rinkos tendencijas sekantis tinklapis Trading Economics įvardija, kad tuomet buvo užfiksuota rekordiška aliuminio kaina – 3271,25 $/t. Konvertavus pagal šiandieninį dolerio-euro santykį, tai būtų apie 3000 €/t.