Aliuminio panaudojimo sritys

Aliuminis KASDIENIAME GYVENIME
Šiandien aliuminio profiliai tapo mūsų kasdienio gyvenimo dalimi. Daugeliui konstruktorių – tai maloni kasdiena. Pavyzdžiui baldiniai bei apdailos profiliai, namų apyvokos daiktai (šaukštai, arbatinukai, peiliai)
Aliuminis KELIUOSE
Aliuminio profiliai pamažu keičia tradicines medžiagas ir konstrukcijas. Svarbiausi argumentai – mažas svoris ir didelis stiprumas, tačiau tokios savybės, kaip atsparumas korozijai ir 100 % antrinio panaudojimo galimybė, taip pat turi didelės reikšmės maisto pramonėje.
Aliuminis ELEKTRONIKOJE
Naudojant aliuminio profilius, dažnai galima derinti dizaino ir techninius privalumus. Aliuminis yra geras šilumos ir elektros laidininkas, taip pat gerai atspindi ir matomą šviesą, ir šiluminį spinduliavimą. Be to, aliuminis gali sulaikyti elektrinius ir magnetinius laukus
Aliuminis JŪROJE
Naudojant profilius jūroje, didžiulę reikšmę turi jų mažas svoris ir didelis tvirtumas bei atsparumas korozijai. Gamintojui, kaip visuomet, didžiausią pelną neša galimybė lengvai formuoti, paprastas apdorojimas bei sujungimo galimybės.
Aliuminis GAMYBOJE
Gamybos priemonės pagaminamos greitai, optimaliais kaštais. Norint išbandyti idėjas ir konstrukcinius sprendimus, ši technologija suteikia galimybę pradėti nuo prototipų. Pavyzdžiui aliuminio fasadų sistemoms, durų, langų, vidinių pertvarų, balkonų sistemoms.Iš aliuminio gaminama iki 0,004 µm folija (valcuojant), kalant gaminami lakštai. Aliuminiu dengiamas plienas apsaugai nuo korozijos, paprasti ir optinių teleskopų veidrodžiai, taip pat naudojamas lydant plieną ar ketų (kaip reduktorius ir deoksidatorius), aliuminio pudra naudojama gaminant akytąjį betoną, folija – maisto produktams pakuoti, pudra – dažų ir lako pramonėje, taip pat įvairių tipų radiatorių gamyboje.
Aliuminis AUTOMOBILIŲ GAMYBOJE
Automobiliuose aliuminis dažnai atstoja plieninius elementus. Sumažinti svorį 100 kg yra visiškai įmanoma – tai reiškia, kad, pavyzdžiui, 182 kg plieno pakeičiama 82 kg aliuminio. Dėl mažesnio automobilio svorio sutaupoma 640 litrų benzino, o tai atitinka 23,000 MJ.